Зрак од сонцето!

Good Day Sunshine

Сапун за тело

Good Day Sunshine

295ден

Во овој сапун е изрезбарен симболот на Богот на сонцето на Маите, живописниот мирис кој што го подобрува расположението е полн со цитрусни масла и украсен со круна која што е посипана со шулива купка која што нежно се топи под туш и ја бакнува вашата кожа со кремаста шумлива пена.

Овој зрак од сонцето е повеќе од добредојден. Полн со освежителен портокал, вода од наут богата со протеини, лимон кој што ќе ве затресе од свежина, масло од нероли кое што е задолжено за подобрување на расположението и ексфолијачко чиа семе кое ја полира кожата оставајќи ја мека, мазна и многу блескава правејќи му сериозна конкуренција на сонцето. 


Состојки :


вода(Aqua), пропилен гликол, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), глицерин, органско рицинусово масло (Ricinus communis), сода бикарбона, натриум хидроксид, вода од наут (Cicer arietinum), лимонска киселина, масло од лимонова мирта (Backhousia citriodora), масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), масло од нероли (Citrus Aurantium amara), свилено тофу, чиа семе (Salvia hispanica), вински камен (Potassium bitartrate), ксантан гума, агар агар (Gelidium cartilagineum), титаниум диоксид, дипропилен гликол, *цитрал, *лимонен, *линалул, парфем, боја 47005, боја 19140, боја 15510, боја 45410:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Rock Star
Сапун за тело
Smells like teen spirit!

295ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Milky Bar
Сапун за тело
Слатка и млечна кожа

350ден / 120г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

320ден / 100г
Sexy Peel
Сапун за тело
Ослободете се од слоевите умор

320ден / 100г