Кажи им чао на акните

Grease Lightning

Третман за акни

Grease Lightning

595ден

45г

Сакаш да ја вратиш кожата на лицето во форма? Преземи ја контролата во твои раце. Природната моќ на антибактериските чајно дрво и див лешник ја прочистуваат кожата, а антиоксидантниот сок од грозје смирува. Ако си безнадежен посветеник на добрата и чиста кожа, можеш овој третман да го нанесуваш со прст на површината која сакаш да ја третираш - колку често сакаш.


Состојки :


инфузија од мајчина душица, рузмарин и чајно дрво (Thymus vulgaris; Rosmarinus officinalis and Melaleuca alternifolia), вода (Aqua), фер тргуван органски алое вера гел (Aloe barbadensis), свежа морска вода, сок од грозје (Vitis vinifera), екстракт од карагенен (Chondrus crispus), масло од лаванда (Lavandula angustifolia), екстракт од див лешник (Hamamelis virginiana), *линалул, парфем, метилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Sara 22/05/2020

Cel zivot imav problem so akni, dodeka ne go najdov ovoj proizvod koj efektivno gi resava aknite i mnogu dolgo trae


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Dark Angels
Свеж чистач за лице
Отстрани го вишокот на сјај и дај и мат ефект на кожата

695ден / 100г
Aqua Marina
Свеж чистач за лице
Длабински чистење, смирување и омекнување

695ден / 100г
Vegan
Sleepy Face
Naked балзам за чистење на лице
За хидратација и чистење на чувствителна кожа

395ден / 15г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
9 to 5
Лосион за чистење на лице
Луксузено чистење, лесна хидратација и смирување

550ден / 95г
Herbalism
Свеж чистач за лице
Баланс и хидратација со мат ефект

695ден / 100г
Tea Totaler
Naked балзам за чистење на лице
Антивоспалително чистење и смирување

595ден / 35г
Vegan
Jade Roller
Naked балзам за чистење на лице
Балансирачко чистење за смирена и тонирана кожа

395ден / 15г