Божествена интервенција

H'Suan Wen Hua

Третман за коса

H'Suan Wen Hua

995ден

225г

Ако си во потрага по богот на косата, тука завршува потрагата: хидратантно свежо авокадо и балсамико за неверојатен сјај. Инфузијата од свеж ловоров лист и поточарка ги стимулираат корените и го смируваат скалпот, а органското екстра девствено маслиново масло зајакнува. Водата од наут е полна со протеини, како и свежите органски фер тргувани банани и тие заштитуваат и даваат интензивна регенерација. Зачинското масло од лист од цимет го поттикнува здравиот раст на коса, а антимикробното масло од рузмарин ќе го освежи скалпот. Нанеси го на сува коса и нанеси доообар слој. Остави го да отстои 20 минути и потоа исплакни, измиј со шампон и нанеси регенератор.Состојки :


вода (Aqua), инфузија од свеж ловоров лист и поточарка (Laurus Nobilis and Nasturtium officinale), цетерил алкохол & натриум лаурил сулфат, свежо авокадо (Persea gratissima), свежи органски фер тргувани банани (Musa paradisica), соја лецитин, вода од наут (Cicer arietinum), органски балсамиран оцет, цетримониум хлорид, ланолин, органско екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), масло од рузмарин (Rosmarinus officinalis), масло од лист од цимет (Cinnamomum zeylanicum), свилено тофу, хидролизиран протеин од пченица, *цинемил алкохол, *цинемал, *еугенол, *бензил бензоат, *лимонен, *линалул, парфем, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

R&B

R&B

Навлажнувач за коса и брада
Смири ја џунглата

995ден / 100г
Damaged
Третман за коса со топло масло
Се чувствуваш кршливо?

595ден / Парче
Marilyn
Третман за коса со топло масло
Русата коса од вашата фантазија е реалност

595ден / 20г
Jasmine and Henna Fluff-Ease
Третман за коса
Скраси се

1.195ден / 220г
Hair Doctor
Третман за коса со топло масло
Помагај, Докторе!

595ден / Парче
New

New

Третман за коса со топло масло
Кажете СТОП на опаѓањето на вашата коса!

595ден / 60г
Vegetarian
Roots
Третман за скалп
Нема веќе опаѓање на коса!

1.095ден / 225г
Superbalm
Третман за скалп
Инстантно подобрување на скалпот

995ден / 45г