Помагај, Докторе!

Hair Doctor

Третман за коса со топло масло

Hair Doctor

595ден

Парче

Имај чиста сметка со твојот скалп полна здравје овозможено од овој третман за коса со топло масло кој дефинитивно ќе ја оживее косата. Полн со фулерова земја која длабински прочистува, стимулирачко масло од пеперминт и антибактериско масло од рузмарин. Синото масло од камилица ќе го смири и најизиритираниот скалп, црвената кна и ланолин даваат јачина и сјај на косата. Светото тројство од масла од јојоба, бадем и екстра девствено кокосово масло омекнуваат и ти даваат простор за сјајна коса.

Стави го третманот во шоља за кафе и почни да сипаш зовриена вода и полека мешај додека не се стопи целосно третманот. Дозволи му да се олади околу 20 минути пред да го нанесеш на сува коса пред миење. Втриј го во секое делче од косата и скалпот и потоа регуларно исплакни со шампон. 

Ти остана вишок? Чувај го во бањата и користи го како регенератор колку што ти е потребно во следните 4 недели.
Состојки :


цетерил алкохол & натриум лаурил сулфат, гуар гума (Guar hydroxypropyltrimonium chloride), натриум лаурил сулфоацетат, фулерова кал, ирска мов во прав (Chondrus crispus), фина морска сол, парфем, екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), вински камен (Potassium bitartrate), масло од органска јојоба (Simmondsia chinensis), бадемово масло (Prunus dulcis), ланолин, соја лецитин, бензил алкохол, лимонска киселина, масло од пеперминт (Mentha piperita), абсолут од рузмарин (Rosmarinus officinalis), сино масло од камилица (Matricaria chamomilla), квасец, црвена кна (Lawsonia inermis), *еугенол, *лимонен, *линалул, ирска мов (Chondrus crispus)

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

R&B

R&B

Навлажнувач за коса и брада
Смири ја џунглата

995ден / 100г
Marilyn
Третман за коса со топло масло
Русата коса од вашата фантазија е реалност

595ден / 20г
Damaged
Третман за коса со топло масло
Се чувствуваш кршливо?

595ден / Парче
Marilyn
Третман за коса
Сонце во сите руси коси

995ден / 225г
H'Suan Wen Hua
Третман за коса
Божествена интервенција

995ден / 225г
New

New

Третман за коса со топло масло
Кажете СТОП на опаѓањето на вашата коса!

595ден / 60г
Yuge
Третман за коса со топло масло
Добијте го волуменот што долго време го посакувате!

595ден / Парче
Superbalm
Третман за скалп
Инстантно подобрување на скалпот

995ден / 45г