Sugar, ah honey honey

Honey

Пилинг за усни

Honey

495ден

20г

Уста полна мед каде и да одиш. Истриј го овој шеќерен пилинг на усните и дозволи на медот да протече низ усните. Маслото од пеперминт разладува и освежува, а слаткото масло од сладок див портокал ќе те раздрма. Состојки :


рицинусов шеќер, органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), веганско бело чоколадо, арома, масло од пеперминт (Mentha piperita), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), масло од сладок див портокал (Citrus sinensis), мед, алфа-изометил ионен, *лимонен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Trick Or Treat
Пилинг за усни
Вкусно и киселко

495ден / 25г
Lip Service
Балзам за усни
Вашата желба е негова заповед

595ден / 12г
Vegan
Rose Lollipop
Балзам за усни
Усни спремни за селфи

595ден / 12г
Best Seller
Bubblegum
Пилинг за усни
Шеќерна волна на усните

495ден / 25г
Limited Edition
Galaxy
Пилинг за усни
Меки, слатки бакнежи

495ден / 25г
Cherry
Пилинг за усни
Слатко кисела цреша

495ден / 25г
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Limited Edition
Vegan
Golden pineapple
Пилинг за усни
Сочен ананас и златен сјај

495ден / 25г