Саќе на твојот ден

Honey I Washed The Kids

Сапун за тело

Honey I Washed The Kids

295ден

100г

Дали го чу брмчењето на сите пчели кои се погрижија за твојот меден туш? Без разлика дали си кралица, работник, дрон или само сакаш мед, овој сапун за тело со мирис на карамела ќе те враќа во тушот повторно и повторно. Биди најдобрата верзија од себеси со масла од бергамот и сладок див портокал и помогни на твојата кожа да живне со смирувачки англиски мед и разладувачки алое вера гел.Состојки :


вода(Aqua), масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), глицерин, англиски мед, сорбитол, натриум лаурил сулфат, натриум стеарат, парфем, масло од сладок див портокал (Citrus sinensis), масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), екстракт од алое вера (Aloe barbadensis), екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), титаниум диоксид, натриум хлорид, EDTA, тетранатриум етидронат, натриум хидроксид, *лимонен, *линалул, амил цинамал, цитронелол, бутилфенил метилпропионал, пчелин восок (Cera alba)

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

330ден / 100г
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

320ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Sexy Peel
Сапун за тело
Ослободете се од слоевите умор

320ден / 100г
Respect Your Elders
Сапун за тело
Моќна напивка против лоши мириси

330ден / 100г
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лебче

695ден / 100г