Пријател со мирис на малини

I Want a Hippopotamus For Christmas

Бомба за во када

I Want a Hippopotamus For Christmas

230ден

Парче

Оваа шумлива купка се шета по површината на водата оставајќи трага од мирис на малини и бонбон додека ти полека потонуваш во ѕвездено виолетови води.


Како се користи:
Наполни ја кадата и пушти ја купката во вода. Твојот нилски коњ ќе плови наоколу додека се релаксираш и размислуваш... Кој не би сакал нилско коњче за Божиќ?


Начин на чување:
На ладно и суво место.


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, парфем, динатриум лаурил сулфосуцинат, масло од грејпфрут, масло од бергамот, есенцијално масло од бадем, ладно цедено масло од семка од малина, бонбон, вода (Aqua), глицерин, титаниум диоксид, допропилен гликол, синтетички флуорфлогопит, хидрокси пропил метил целулоза, натриум карбоксиметил целулоза, алфа-изометил ионен, *лимонен, *линалул, боја 17200, боја 77492, боја 42053

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Sakura
Бомба за во када
Цветајте заедно со пролетта

320ден / Парче
Limited Edition
Ghostie
Бомба за во када
Повеќе е слатко отколку страшно

320ден / Парче
Turmeric Latte
Бомба за во када
Топло и светкаво лате

350ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Butterbear
Бомба за во када
Повторно мека кожа!

230ден / Парче
Vegan
Floating flower
Бомба за во када
Растопете се во негувачка пастелна бања

350ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Rangoli dreams
Бомба за во када
Прославете го индискиот фестивал на светлина

395ден / Парче
Goddess
Бомба за во када
Се колнам во добра бања

350ден / Парче
Limited Edition
Punkin Pumpkin
Бомба за во када
Воздигнувачка тиква

320ден / Парче