Балансирачко чистење за смирена и тонирана кожа

Jade Roller

Naked балзам за чистење на лице

Jade Roller

595ден

35г

Овој балзам за чистење на лице без пакување ќе ти ја заврши цела работа. Чисти, тонира и дава масажа. На едната страна ставивме мунго гравчиња за масажа која поттикнува циркулација како дел од секојдневната рутина за нега на лице. Основата ја направивме од масло од марула, традиционален чистач познат во Јужна Африка по своето еластифицирање на кожа, а го искомбиниравме со масло од див лешник кое ќе ги затегне порите и стимулирачки пеперминт за максимално освежување. Едноставно нанеси го на кожата или протриј го помеѓу прсти, направи си добра масажа и отстрани го со влажна крпа за лице. Како што бришеш, водата го активира оцетот од камилица и ружината вода кои тонираат и ги затегнуваат порите, оставајќи го твојот тен изедначен и избалансиран.

Овој производ е направен со состојки кои овозможуваат да омекне на телесна температура. Чувај го подалеку од извор на топлина.Состојки :


мурумуру путер (Astrocaryum Murumuru), органски мунго гравчиња (Vigna radiata), масло од марула (Sclerocarya birrea), масло од лешник (Corylus avellana), фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), восок од трици од ориз (Oryza sativa), оцет од камилица (Matricaria chamomilla), ружина вода (Rosa damascena), масло од пеперминт (Mentha piperita), масло од жалфија (Salvia sclarea), масло од еукалиптус (Eucalyptus globulus), масло од гераниум (Pelargonium graveolens), вода (Aqua), екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), *цитрал, цитронелол, гераниол, *лимонен, *линалул, парфем, хлорофилин(CI 75810)

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Kalamazoo
Чистач за лице и брада
За чиста, мека брада и смирено меко лице

695ден / 100г
Best Seller
Ocean Salt
Пилинг за лице и тело
Свежа и чиста кожа како никогаш до сега.

795ден / 120г
Best Seller
Grease Lightning
Третман за акни
Кажи им чао на акните

595ден / 45г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Let The Good Times Roll
Свеж чистач за лице
Масира, омекнува и хидрира

695ден / 100Г
Tea Totaler
Naked балзам за чистење на лице
Антивоспалително чистење и смирување

595ден / 35г
Vegan
Sleepy Face
Naked балзам за чистење на лице
За хидратација и чистење на чувствителна кожа

595ден / 35г
9 to 5
Лосион за чистење на лице
Луксузено чистење, лесна хидратација и смирување

550ден / 95г