Скраси се

Jasmine and Henna Fluff-Ease

Третман за коса

Jasmine and Henna Fluff-Ease

1.195ден

220г

Третман за коса кој се нанесува пред миење и е полн со зацврстувачки и регенерирачки состојки кои ќе ти ја вратат контролата врз косата. Маслиново масло и масла од коноп и соја се прва помош за зацврстување на косата и го намалуваат кршењето при чешлање, а маслото од бразилски орев дава хидратација, тежина и сјај на косата. Инфузијата од кна се додава како неспорлив регенератор и ја прекрива косата со фин слој кој дава структура и сјај. Оваа инфузија едноставно ја подобрува состојбата на твојата коса без воопшто да ја обои.Состојки :


инфузија од црвена кна (Lawsonia inermis), вода (Aqua), цетерил алкохол & натриум лаурил сулфат, парфем, органско екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), бензил алкохол, масло од иланг иланг (Cananga odorata), абсолут од јасмин (Jasminum grandiflorum), масло од пченични никулци (Triticum vulgare), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), бадемово масло (Prunus dulcis), масло од органски бразилски орев (Bertholletia excelsa), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), органско масло од коноп (Cannabis sativa), масло од соја (Glycine soja), рицинусово масло (Ricinus communis), алфа-изометил ионен, амил цинемал, *бензил бензоат, гераниол, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Yuge
Третман за коса со топло масло
Добијте го волуменот што долго време го посакувате!

595ден / Парче
Hair Doctor
Третман за коса со топло масло
Помагај, Докторе!

595ден / Парче
H'Suan Wen Hua
Третман за коса
Божествена интервенција

995ден / 225г
Damaged
Третман за коса со топло масло
Се чувствуваш кршливо?

595ден / Парче
Superbalm
Третман за скалп
Инстантно подобрување на скалпот

995ден / 45г
Vegetarian
Roots
Третман за скалп
Нема веќе опаѓање на коса!

1.095ден / 225г
Marilyn
Третман за коса со топло масло
Русата коса од вашата фантазија е реалност

595ден / 20г
R&B

R&B

Навлажнувач за коса и брада
Смири ја џунглата

995ден / 100г