Елегантна и цветна

Jasmine cream

Пенлива купка

Jasmine cream

430ден

Парче

Дозволете аромите на јасмин и иланг иланг да пловат низ воздухот, додека меките меурчиња пловат во вашата када.


Начин на употеба:

Оваа нежна купка со кремаст фил, кршете ја под силен млаз вода за да добиете купови пена и млечно бела вода. 


Начин на чување:

За да остане свежа и корисна, чувај ја на ладно и суво место.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, шеќер во прав, лаурил бетаин, оризов скроб, парфем, абсолут од јасмин, масло од иланг иланг, бензоин смола, масло од бергамот, тапиока бисер, титаниум диоксид, пченкарен сируп, екстра девствено кокосово масло, глицерин, ксантан гума, лимонска киселина, екстракт од гарденија, пропилен гликол, кокамидопропил бетаин, хидрокси пропил метил целулоза, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, алфа-изометил ионен, амил цинемал, бензил алкохол, *бензил бензоат, бензил салицилат, *фарнесол, гераниол, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, боја 47005:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Figs In Honey
Пенлива купка
Регенерирачка, слатка, зачинета...

495ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Violet Cream
Пенлива купка
Омекнувачки темјанушки

430ден / Парче
Brightside
Пенлива купка
Светлост во бањата

450ден / Парче
Peach Crumble
Пенлива купка
Бранови слатка пена

395ден / Парче
Ladybird
Пенлива купка
Неповторлива свежина

450ден / Парче
The Comforter
Пенлива купка
Покријте се со меко овошно ќебенце

450ден / Парче
Sunnyside
Пенлива купка
Позлатете се

395ден / Парче
Rose Jam
Пенлива купка
Пена и рози за незаборавна романтика

350ден / Парче