Цитрусен, божиќно зачинет

Jilted Elf

Спреј за тело

Jilted Elf

1.395ден

695ден

200мл

Чувајте го Jilted Elf секогаш при рака за брзо подобрување на расположението со енергетизирачки грејпфрут, цимет и ѓумбир.

Овој разигран и весел спреј за тело е одличен, разведрувачки избор за сите тмурни есенски и зимски денови. 

Овошна, цитрусна мешавина со топли масла од  ѓумбир и лист од цимет. 

Додадовме и апсолут од османтус за суптилна слатко, цветна нота со секое напрскување


Состојки :


DRF алкохол, вода (Aqua), парфем, глицерин, масло од лист од цимет, масло од ѓумбир, масло од грејпфрут, абсолут од османтус, алфа-изометил ионен, *бензил бензоат, *цинемал, *цитрал, кумарин, *еугенол, *фарнесол, *гераниол, хексил цинемал, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Rose Jam
Спреј за тело
Градина од рози

1.995ден / 200ml
Let the good times roll
Спреј за тело
Карамелизирани пуканки и шеќерен колач

1.495ден / 200мл
Vegan
Zesty
Спреј за тело
Зелен лимон и темјан за остри и свежи ноти

1.495ден / 200мл
Vegan
Honey I Washed The Kids
Спреј за тело
Меден спреј за тело

1.495ден / 200мл
Dad's Garden Lemon Tree
Спреј за тело
Топол, сончев цитрус

1.495ден / 200мл
Vegan
Avocado co-wash
Спреј за тело
Авокадо?

1.495ден / 200мл
Vegan
Sex Bomb
Спреј за тело
Јасмин, жалфија, иланг иланг...

1.495ден / 200мл
Vegan
Plum Rain
Спреј за тело
Османтус, сливи и мандарини

1.795ден / 200мл