Свежина од грејпфрут и иланг иланг

Jingle Bells

Бомба за во када

Jingle Bells

395ден

195ден

Парче

Во потрага си по совршената купка која ќе те опушти по божиќниот хаос? Легни и опушти се во комбинацијата од грејпфрут и иланг иланг додека пред тебе се откриваат вители од црвена и сина боја. Полна е со крупна морска сол за прочистување и оризово брашно за да ја омекне кожата и водата да ја направи млечна.

Оваа купка, оваа сезона ја направивме со мирисот на Baked Alaska сапунот. Па, што чекаш? Грабни ја оваа купка и опушти се!


Како се користи:

Наполни ја кадата, влези, пушти ја оваа купка и уживај во виолетовите води.


Начин на чување:

Чувај ја на суво и ладно место додека да ти притреба расположување.


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, крупна морска сол, оризов скроб, титаниум диоксид, масло од лимонова мирта, масло од иланг иланг, масло од грејпфрут, вода (Aqua), допропилен гликол, динатриум лаурил сулфосуцинат, кокамидопропил бетаин, пропилен гликол, алфа-изометил ионен, *цитрал, *гераниол, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, парфем, боја 14700, боја 42090, боја 45410:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ново
Vegan
Toby's magic cow
Бомба за во када
Магична експлозија од бои

295ден / Парче
Limited Edition
-50%
Shoot For The Stars
Бомба за во када
Насликајте го небото полно со ѕвезди

195ден 395ден

Avobath
Бомба за во када
Свежо и слатко авокадо - супер храна за кожата

285ден / Парче
Twilight
Бомба за во када
Ако се почувствувате дека ви бега сонот...

350ден / 200г
Best Seller
Intergalactic
Бомба за во када
Диско од вселената

350ден / Парче
Tisty tosty
Бомба за во када
Љубов на прв мирис

295ден / Парче
Best Seller
Vegan
Groovy Kind Of Love
Бомба за во када
Секс, меурчиња и рокенрол

350ден / Парче
Big Blue
Бомба за во када
Нека испловат грижите

285ден / Парче