Богата хидратација за сува и/или виткана коса, смири ја џунглата.

Jungle

Пресуван регенератор за коса

Jungle

595ден

60г

Богат со регенерирачки и хидратантни состојки, овој пресуван регенератор е полн со овошни задоволства.

Тој ќе го збогати секое влакно на вашата коса со какаов путер и авокадо, состојки кои се полни со есенцијални масни киселини кои ќе го обноват површинскиот слој на косата. Јапонското цитрусно овошје кумјат ќе и даде волумен додека соја лецитинот ќе го зголеми сјајот на косата.

Пријатниот зелен мирис кој ќе се ослободи во топлата пареа ќе ви евоцира прошетка низ дождовната шума.


Ефекти :

- Дава хидратација и и помага на косата да ја задржи влажноста со богатиот какао путер и авокадо

- Дава голем волумен и дефиниција

- Целосно е еколошки со тоа што нема пакување


Како се користи :Ставете го регенераторот под топла вода и протријте го низ вашите раце за да се ослободи од својата цврста форма. Кога ќе постигне кремаста конзистентност, измасирајте директно на мокра коса колку што ви е потребно. Фокусирајте се посебно од средината кон краевите на вашата коса и потоа исплакнете.

Начин на чување: На суво место без контакт со вода. Доколку патувате, исушете го и ставете го во кутија.


Состојки :


цетерил алкохол, ПЕГ-7, поликватерниум-81, поликватерниум-88, гуар гума, парфем, вода, бентримониум хлорид, фер тргуван органски какаов путер, соја лецитин, цетримониум хлорид, свежо авокадо, свежи фер тргувани банани, свежи смокви, свеж кумјат, свежа маракуја, масло од иланг иланг, масло од ветивер, масло од чемпрес, масло од кедар, екстракт од гарденија, хлорофилин, , пропилен гликол, *хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, боја 19140, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Happy Happy Joy Joy
Регенеративен парфем за коса
Толку е добар што моравме да му го дуплираме името!

750ден / 100г
Vegan
Big

Big

Пресуван регенератор за коса
За волумен и лесна хидратација

595ден / 60г
Candy rain
Регенератор за коса
Макадамија и бразилски орев за свилена и мека коса

595ден / 100г
Vegan
Sugar Daddy-O
Цврст регенератор
За сјајни прамени и хидрирана руса и седа коса.

595ден / 45г
Veganese
Регенератор за коса
Мека и сјајна коса без многу труд

495ден / 100г
Retread
Tројно јак регенератор
Здрава коса е половина здравје

995ден / 245г
American Cream
Регенератор за коса
Мњам!

495ден / 100г