За чиста, мека брада и смирено меко лице

Kalamazoo

Чистач за лице и брада

Kalamazoo

695ден

Кремаст чистач за влакнести лица. Свежиот сок од ананас е полн со ензими кои ја чистат кожата, а бадемовото масло, маслото од јојоба и купуаку путерот ќе ја омекнат брадата и ќе ти олеснат да ја одржиш во форма. Едноставно грабни количина од пакувањето и измасирај ја на мокра брада и лице, исплакни и убаво истапкај со мека крпа.Состојки :


вода (Aqua), стеаринска киселина, натриум кокоамфоацетат, глицерил стеарат & PEG-100 стеарат, глицерин, триетаноламин, цетерил алкохол, бадемово масло (Prunus dulcis), масло од семка од кајсија (Prunus armeniaca), свеж сок од ананас (Ananas sativus), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), парфем, купуаку путер (Theobroma grandiflorum), масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), масло од бразилски портокал (Citrus sinensis), масло од олибанум (Boswellia carterii), *гераниол, *лимонен, *линалул, хидроксицитронелал, метилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Herbalism
Свеж чистач за лице
Баланс и хидратација со мат ефект

695ден / 100г
Vegan
Sleepy Face
Naked балзам за чистење на лице
За хидратација и чистење на чувствителна кожа

595ден / 35г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Best Seller
Angels On Bare Skin
Свеж чистач за лице
За чувствителна кожа и лесна хидратација

695ден / 100г
Aqua Marina
Свеж чистач за лице
Длабински чистење, смирување и омекнување

695ден / 100г
Tea Totaler
Naked балзам за чистење на лице
Антивоспалително чистење и смирување

595ден / 35г
Vegan
Jade Roller
Naked балзам за чистење на лице
Балансирачко чистење за смирена и тонирана кожа

595ден / 35г
Dark Angels
Свеж чистач за лице
Отстрани го вишокот на сјај и дај и мат ефект на кожата

695ден / 100г