Добро расположение

Karma

Сапун за тело

Karma

395ден

100г

Егзотичен сапун кој те транспортира надвор од секојдневието. Ако се будиш и се чувствуваш мрзливо, пачули и цитрус ќе те разбудат и ќе те соединат со светот. Потсетник на Лондон во 60те години, еднаш чим го употребиш овој сапун, мирисот нема никогаш да го заборавиш. Лавендин, бор и бразилски портокал го бистрат умот, а лимоновата трева освежува и ја расчистува маглата на денот, оставајќи те со добро расположение.Состојки :


вода (Aqua), глицерин, масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), сорбитол, парфем, натриум лаурил сулфат, натриум стеарат, масло од пачули (Pogostemon cablin), масло од бразилски портокал (Citrus sinensis), масло од лавандин (Lavandula hybrida), масло од бор (Pinus sylvestris), масло од лимонова трева (Cymbopogon citratus), масло од елеми (Canarium commune), екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), натриум хлорид, EDTA, тетранатриум едитронат, натриум хидроксид, *цинамал, *цитрал, *гераниол, *цитронелол, *лимонен, *линалул, *хидроксицитронелал, боја 14700

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Poppy
Сапун за тело
Танцувајте со црната рибизла и бергамот

350ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Milky Bar
Сапун за тело
Слатка и млечна кожа

350ден / 120г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Sexy Peel
Сапун за тело
Ослободете се од слоевите умор

320ден / 100г
Vegan
Michelle, Ma Belle
Сапун за тело
Скапоцен како злато

395ден / 100г
Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

330ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г