Препознатлив и неодолив

Karma

Цврст парфем

Karma

695ден

Препознатлив мирис кој е и всушност нашиот најпрепознатлив мирис. Ги комбинираме магичните слоеви од портокал, зачини и пачули. Патувај низ времето во Лондон во средината на 20от век и набљудувај како облаците од пачули се мешаат со бразилските портокали и прочистувачкиот бор. Уникатен парфем кој ќе остане на твојата кожа цееел ден. Бонус? Имаш уникатен мирис бидејќи кај секој маслата различно се мешаат на кожата, па имаш твој сопствен Карма мирис.


Состојки :


органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), органско рицинусово масло (Ricinus communis), канделила восок (Euphorbia cerifera), парфем, масло од пачули (Pogostemon cablin), *лимонен, масло од бразилски портокал (Citrus sinensis), масло од лавандин (Lavandula hybrida), масло од бор (Pinus sylvestris), масло од лимонова трева (Cymbopogon citratus), масло од елеми (Canarium commune), *цинемал, *цитрал, *гераниол, *цитронелал, *фарнесол, *бензил бензоат, *еугенол, *хидроксицитронелал, *кумарин, *бензил цинамат, *цинемил алкохол, *линалул, боја 73360, боја 19140

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

American Cream
Цврст парфем
Слатко како милкшејк

695ден /
Dirty
Цврст парфем
Повеќеслојна свежина

695ден /
Rentless
Цврст парфем
Пачули и грејпфрут за повторно да се осетиш свој

695ден /
Lust
Цврст парфем
Парфем за возбудливи ноќи...

695ден /
Lord of Misrule
Цврст парфем
Црн бибер, пачули и ванила

695ден /
Breath of God
Цврст парфем
Мистичен и поинаков

695ден /