Хидратација, освежување и многу позитивна енергија

Karma Kream

Лосион за тело

Karma Kream

1.295ден

225г

Нежен лосион за раце и тело кој ќе ја нахрани кожата и ќе остави парфемски мирис полн портокал, пачули и бор и ќе остане цееел ден. Полн бадемово масло, какао путер и глицерин за лесно впивлива хидратација и сјај.Состојки :


вода (Aqua), вода од цвет од портокал (Citrus Aurantium amara), бадемово масло (Prunus dulcis), глицерин, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), стеаринска киселина, триетаноламин, масло од пачули (Pogostemon cablin), масло од бразилски портокал (Citrus sinensis), масло од лавандин (Lavandula hybrida), масло од бор (Pinus sylvestris), масло од лимонова трева (Cymbopogon citratus), масло од елеми (Canarium commune), тинктура од бензоин (Styrax benzoin), цетерил алкохол, *цинамал, *цитрал, *гераниол, *фарнесол, *хидроксицитронелал, *цитронелол, *лимонен, *линалул, парфем, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Sleepy
Лосион за тело
Подготвени за во кревет?

695ден / 95г
Dream Cream self-preserving
Лосион за тело
Нежен крем за чувствителна кожа

350ден / 45г
Ново
Vegan
Pansy
Лосион за тело
Полн билки и цитрус

1.395ден / 225г
Little Pot Of Energy
Naked лосион за тело
Ударна доза на енергија

795ден / 125г
Sympathy for the Skin
Лосион за тело
Разладувачки банани - разладена кожа

1.195ден / 240г
Elbow Grease
Хидратантна плочка
Хидратација на максимум!

550ден / 60г