Сјајно и розево

Kigali

Кармин

Kigali

695ден

Парче

Kigali е светкав како розев кварц со студени подтонови, за кога сакате да блескате.


Како да се користи:

Излупете ја восочната обвивка и откријте го важиот нов омилен вегански кармин усните со нашата палета на кармини без пакување! Отстранете го црниот восок од основата на полнењето и поставете го куршумот во боја во паковањето за кармини. На крај, отстранете го преостанатиот восок со нежно лупење.


Содржината е најважна:

Бакнежи без суровост започнуваат сега! Нашиот 100% вегански кармин содржи мноштво состојки кои не се тестирани на животи, кои ја сакаат кожата, како што е хидрантното рицинусово масло, кое е стручно комбинирано со долготрајни пигменти за извонредна боја на усните.


Состојки :


органско рицинусово масло (Ricinus communis), синтетички флуорфлогопит, органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), масло од бела лиминанта (Limnanthes alba), каприлик / каприц триглицерид, восок од репка, канделила восок (Euphorbia cerifera), восок од сончоглед (Helianthus annuus), титаниум диоксид, восок од кора од портокал (Citrus aurantium dulcis), масло од калахари диња (Citrullus lanatus), ружин восок (Rosa damascena), карнауба восок (Copernicia cerifera), токоферил ацетат, кајал оксид, боја 77491, боја 15850:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Renee's shea souffle
Масло за коса и скалп
Негува и омекнува

795ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Get (sur)real!
Подарок
Надреално добро трио

1.495ден / Парче
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Limited Edition
Vegan
Flamingo egg
Бомба за во када
Слатко и овошно задоволство

370ден / Парче
Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче
Limited Edition
Orangutan
Бомба за во када
Ароматерапијата од пачули, ванила и кукуи

295ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Buzzy mom soap
Сапун за тело
Вредна пчелка со сладок цветен мирис

350ден / Парче
Limited Edition
No. 1 Dad
Пенлива купка
Најсвежиот трофеј за најдобриот татко

450ден / Парче