Куп пена со мирис на бомбони

Kim the Carrot

Пенлива купка за повеќекратна употреба

Kim the Carrot

450ден

Парче

Слатка, весела, портокалова купка за во када која ќе ја обои водата и ќе направи купови омекнувачка пена

Oва е се што ви е потребно за уживање на денот на вљубените. “You carrot live without it!"


Како се користи:

Искршете ја под силен млаз вода оваа купка со сладок мирис на бомбони, омекнувачи апсолут од ванила и бензоин смола.


Начин на чување:

Како и сите зеленчуци, Kim the Carrot сака да биде чувана на темно место на собна температура се додека да ви се придружи во кадата.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, лаурил бетаин, парфем, бензоин смола, апсолут од ванила, свежа сок од морков, свеж корен од ѓумбир, титаниум диоксид, алфа-изометил ионен, еугенол, боја 15510, зелена рафија

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Castle in the clouds
Пенлива купка
Нежна и цветна фантазија

395ден / Парче
Ladybird
Пенлива купка
Неповторлива свежина

450ден / Парче
Peach Crumble
Пенлива купка
Сочни и хидрирачки меурчиња

495ден / Парче
Twilight
Пенлива купка
Релаксирачки спој од лаванда и тонка

395ден / Парче
A French Kiss
Пенлива купка
Смирувачка хидратација за сите љубители на лаванда

395ден / Парче
Big bottle of calm
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Ароматерапија со лаванда

695ден / Парче
Best Seller
Sleepy
Пенлива купка
Мека, сонлива лаванда

495ден / Парче
Puppy love
Пенлива купка
Овошен десерт

450ден / Парче