Боја што остава силен впечаток

Kinshasa

Кармин

Kinshasa

695ден

Парче

Kinshasa е храбра, црвена нијанса, со подтонови на теракота која изгледа супер на секој тен. Се трансформира од огнено црвена, на темна кожа, во богата, темно црешова нијанса на светла кожа.


Како да се користи:

Излупете ја восочната обвивка и откријте го важиот нов омилен вегански кармин усните со нашата палета на кармини без пакување! Отстранете го црниот восок од основата на полнењето и поставете го куршумот во боја во паковањето за кармини. На крај, отстранете го преостанатиот восок со нежно лупење.


Содржината е најважна:

Бакнежи без суровост започнуваат сега! Нашиот 100% вегански кармин содржи мноштво состојки кои не се тестирани на животи, кои ја сакаат кожата, како што е хидрантното масло од калахари диња, кое е стручно комбинирано со долготрајни пигменти за извонредна боја на усните.


Состојки :


органско рицинусово масло (Ricinus communis), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), синтетички флуорфлогопит, масло од бела лиминанта (Limnanthes alba), каприлик / каприц триглицерид, восок од репка, канделила восок (Euphorbia cerifera), восок од сончоглед (Helianthus annuus), талк, восок од кора од портокал (Citrus aurantium dulcis), масло од калахари диња (Citrullus lanatus), ружин восок (Rosa damascena), карнауба восок (Copernicia cerifera), токоферил ацетат, боја 15850:1, боја 77491, боја 77499

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Best Seller
Vegetarian
Beauty sleep
Маска за лице и тело
Врвна нега и луксузна хидратација

695ден / 125г
Ново
Vegan
Sleep
Путер за тело/масажа
Сонлива лаванда

595ден / 75г
Limited Edition
Vegan
Follow the white rabbit
Шумлива купка
Цитрусно виножито

250ден / Парче
Ново
Vegan
Wing it
Четка за туш
Само повлечете линија

595ден / Парче
Ново
Lipstick Case
Пакување за кармин
Подеднакво еко и шик

495ден / 20г
Ново
Curl power
Крема за коса
Оформете ги локните со протеинска нега

695ден / 100г
Ново
Vegan
Glow to town
Четка за шминка
Светкај до бескрај

895ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Eggy Wegg
Шумлива купка
Розева лимонада со минт

350ден / Парче