Вашата желба е негова заповед

Lip Service

Балзам за усни

Lip Service

595ден

12г

Задоволи ја жедта. Деликатно цитрусен балзам за усни кој хидрира и смирува без разлика на годишното време. Богата мешавина од пчелин восок, какао путер, шеа путер и масло од семка од кајсија е од голема помош хидратацијата да остане на усните. Мешавина од масла од тангерина и мандарина ги носат сончевите зраци на усните и во најтешките зимски денови.


Состојки :


бадемово масло (Prunus dulcis), кокосово масло (Cocos nucifera), канделила восок (Euphorbia cerifera), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), восок од сончоглед (Helianthus annuus seed wax), масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), арганово масло (Argania spinosa), глицерин, *лимонен, цетерил алкохол, масло од црвена сицилијанска мандарина (Citrus nobilis), титаниум диоксид, калциум натриум боросиликат, кајал оксид, *цитрал, арома, боја 19140, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegetarian
Honey
Пилинг за усни
Sugar, ah honey honey

495ден / 20г
Key Lime Pie
Балзам за усни
Парче торта

595ден / 12г
Best Seller
Bubblegum
Пилинг за усни
Шеќерна волна на усните

495ден / 25г
Vegan
Rose Lollipop
Балзам за усни
Усни спремни за селфи

595ден / 12г
Cherry
Пилинг за усни
Слатко кисела цреша

495ден / 25г
Unicorn
Пилинг за усни
Најслаткиот од сите

495ден / 25г
Ново
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Mint Julips
Пилинг за усни
Скокотлив пеперминт на вашите усни

495ден / 25г