Боја на зрела праска

Liverpool

Кармин

Liverpool

695ден

Парче

Liverpool е нежно розев кармин, кој се изразува од пастелно розева на потемни тенови, до нијанса на праска на посветли тенови. 


Како да се користи:

Излупете ја восочната обвивка и откријте го важиот нов омилен вегански кармин усните со нашата палета на кармини без пакување! Отстранете го црниот восок од основата на полнењето и поставете го куршумот во боја во паковањето за кармини. На крај, отстранете го преостанатиот восок со нежно лупење.


Содржината е најважна:

Бакнежи без суровост започнуваат сега! Нашиот 100% вегански кармин содржи мноштво состојки кои не се тестирани на животи, кои ја сакаат кожата, како што е хидрантното масло од јојоба, кое е стручно комбинирано со долготрајни пигменти за извонредна боја на усните.


Состојки :


органско рицинусово масло, синтетички флуорфлогопит, органско масло од јојоба, масло од бела лиминанта, каприлик/каприк триглицерид, восок од репка, канделила восок, титаниум диоксид, восок од сончоглед, восок од кора од портокал, масло од калахари диња, ружин восок, карнауба восок, токоферил ацетат, боја 19140:1, боја 73360, боја 12085, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Kigali
Кармин
Сјајно и розево

695ден / Парче
Ново
Vegan
Glow to town
Четка за шминка
Светкај до бескрај

895ден / Парче
Ново
Lipstick Case
Пакување за кармин
Подеднакво еко и шик

495ден / 20г
Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче
Ново
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Ново
Beit-ed-Dine
Кармин
Најдобрата нијанса за секој ден и за сечив тен.

695ден / Парче
Ново
Vegan
People powder
Четка за пудра
Совршено мат

1.995ден / Парче
Renee's shea souffle
Масло за коса и скалп
Негува и омекнува

795ден / 100г