Безвременска црвена

Los Angeles

Кармин

Los Angeles

695ден

Парче

Los Angeles е наш класичен, холивудски, џиш црвен кармин. Коечно кармин кој е хидратантен и пигментиран!


Како да се користи:

Излупете ја восочната обвивка и откријте го важиот нов омилен вегански кармин усните со нашата палета на кармини без пакување! Отстранете го црниот восок од основата на полнењето и поставете го куршумот во боја во паковањето за кармини. На крај, отстранете го преостанатиот восок со нежно лупење.


Содржината е најважна:

Бакнежи без суровост започнуваат сега! Нашиот 100% вегански кармин содржи мноштво состојки кои не се тестирани на животи, кои ја сакаат кожата, како што е хидрантното масло од јојоба, кое е стручно комбинирано со долготрајни пигменти за извонредна боја на усните.


Состојки :


органско рицинусово масло (Ricinus communis), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), синтетички флуорфлогопит, масло од бела лиминанта (Limnanthes alba), каприлик / каприц триглицерид, восок од репка (Brassica napus), канделила восок (Euphorbia cerifera), восок од сончоглед (Helianthus annuus), восок од кора од портокал (Citrus aurantium dulcis), масло од калахари диња (Citrullus lanatus), ружин восок (Rosa damascena), карнауба восок (Copernicia cerifera), токоферил ацетат, боја 15850:1, боја 19140:1, боја 12085, боја 73360

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Flamingo egg
Шумлива купка
Слатко и овошно задоволство

350ден / Парче
Limited Edition
Ден на вљубените
Confetti
Парфем
Градина со љубичици и рози

1.495ден / 30мл
Ново
Saidoun
Кармин
Вашата нова омилена нијанса

695ден / Парче
Ново
Vegan
Lahore
Кармин
Опасно пламена нијанса

695ден / Парче
Ново
Curl power
Крема за коса
Оформете ги локните со протеинска нега

695ден / 100г
Ново
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Ново
Vegan
Lulea
Кармин
Металик ултра розева

695ден / Парче
Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче