Туширање со богата ексфолијација

Lotus Flower

Сапун за тело

Lotus Flower

395ден

Секој посакува да зрачи со сјај и свежина секојдневно. Маслото од оризови трици ја остава кожата сјајна, а дозата на фер тргуван какао путер и екстра девствено кокосово масло ја омекнуваат и хранат кожата. Коренот од лотус додава нежна ексфолијација која ќе ги отстрани сувите, мртви клетки од површината на кожата, а воздигнувачката мешавина од лимонова мирта и бучу масла ќе те освежат и расположат. 


Како се користи: За ексфолијација богата со витамини, грабни го овој сапун и протриј по цело тело додека не ја направиш пената која ја посакуваш, протриј и исплакни. 

Начин на чување: Чувај го овој сапун на база на оризови трици на суво и ладно место додека не започнеш со употреба.


Состојки :


вода (Aqua), масло од оризови трици, глицерин, пропилен гликол, фер тргуван органски какао путер, екстра девствено кокосово масло, натриум хидроксид, корен од лотус, парфем, органско рицинусово масло, натриум стеарат, бучу масла, масло од лимонова мирта, толуански балсам, титаниум диоксид, лимонска киселина, сода бикарбона, алфа-изометил ионен, *бензил алкохол, *бензил бензоат, *цитрал, *лимонен, боја 45410:1, боја 14700, боја 17200

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Honey I Washed The Kids
Сапун за тело
Мнооогу мед, сладок портокал и алое

295ден / 100г
Figs and Leaves
Сапун за тело
Не одолевај на искушението

295ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Buzzy mom soap
Сапун за тело
Вредна пчелка со сладок цветен мирис

395ден / Парче
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

350ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Best Seller
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Best Seller
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

330ден / 100г
Limited Edition
Sticky Syrup
Сапун за тело
За небесна и слатка хидратација

450ден / 100г