Металик ултра розева

Lulea

Кармин

Lulea

695ден

Парче

Lulea е жешка, металик, барби розева нијанса која носи драма и забава секаде. Конечно јак кармин кој е пигментиран и хидратантен!


Како да се користи:

Излупете ја восочната обвивка и откријте го важиот нов омилен вегански кармин усните со нашата палета на кармини без пакување! Отстранете го црниот восок од основата на полнењето и поставете го куршумот во боја во паковањето за кармини. На крај, отстранете го преостанатиот восок со нежно лупење.


Содржината е најважна:

Бакнежи без суровост започнуваат сега! Нашиот 100% вегански кармин содржи мноштво состојки кои не се тестирани на животи, кои ја сакаат кожата, како што е хидрантното масло од јојоба, кое е стручно комбинирано со долготрајни пигменти за извонредна боја на усните.


Состојки :


органско рицинусово масло, органско масло од јојоба, синтетички флуорфлогопит, титаниум диоксид, масло од бела лиминанта, каприлик/каприк триглицерид, восок од репка, канделила восок, восок од сончоглед, восок од кора од портокал, масло од калахари диња, ружин восок, карнауба восок, токоферил ацетат, кајал оксид, боја 15850:1, боја 45410:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Super milk
Регенеративен спреј за коса
За лесно расчешлување, хидрира и штити

995ден / 100г
Ново
Lipstick Case
Пакување за кармин
Подеднакво еко и шик

495ден / 20г
Ново
Kinshasa
Кармин
Боја што остава силен впечаток

695ден / Парче
Ново
Los Angeles
Кармин
Безвременска црвена

695ден / Парче
Ново
Vegan
Lahore
Кармин
Опасно пламена нијанса

695ден / Парче
Ново
Best Seller
Vegetarian
Beauty sleep
Маска за лице и тело
Врвна нега и луксузна хидратација

695ден / 125г
Ново
Vegan
People powder
Четка за пудра
Совршено мат

1.995ден / Парче
Ново
Vegan
Liverpool
Кармин
Боја на зрела праска

695ден / Парче