Парфем за возбудливи ноќи...

Lust

Цврст парфем

Lust

695ден

Силниот јасмин ќе ви ја даде самодовербата и кога сте во тотален хаос. Чувствувајте се моќно. Чувствувајте се секси. Парфем за возбудливи ноќи...


Состојки :


органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), органско рицинусово масло (Ricinus communis), канделила восок (Euphorbia cerifera), парфем, абсолут од ружи (Rosa damascena), абсолут од јасмин (Jasminum grandiflorum), масло од иланг иланг (Cananga odorata), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), бензил алкохол, *бензил саликилат, *цитрал, *анасон алкохол, *еугенол, *гераниол, *изоеугенол, *бензил бензоат, *цитронелол, *фарнесол, *лимонен, *линалул, боја 15850:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Karma
Цврст парфем
Препознатлив и неодолив

695ден /
Lord of Misrule
Цврст парфем
Црн бибер, пачули и ванила

695ден /
Rentless
Цврст парфем
Пачули и грејпфрут за повторно да се осетиш свој

695ден /
Dirty
Цврст парфем
Повеќеслојна свежина

695ден /
American Cream
Цврст парфем
Слатко како милкшејк

695ден /
Breath of God
Цврст парфем
Мистичен и поинаков

695ден /