Најквалитетните состојки собрани во ова чудо од балзам!

Magical Moringa

Beauty balm крем/Подлога за шминка

Magical Moringa

1.895ден

55г

Ја потхранува и хидрира кожата со најквалитетните состојки кои можат да се најдат наоколу низ светот.

Слушнавме многу приказни за неодоливиот eфект на маслото од арган од Мароко, маслото од шипка од Јужна Америка и многу позитивни дискусии за маслото од моринга од Гана. Ние не веруваме дека постои некој чудесен еликсир за убавина но сите овие состојки на едно место прават вистинска магија. Овој крем лесно се впива во кожата, погоден е како подлога за шминка, може да се користи и на масна кожа и подеднакво добра за мажи и за жени.99


Состојки :


пченкарно брашно (Zea mays), арганово масло (Argania spinosa), фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), масло од моринга (Moringa pterygosperma), органско масло од шипка (Rosa canina), органски шеа путер (Butyrospermum parkii), масло од ружино дрво (Aniba rosaeodora), масло од иланг иланг (Cananga odorata), масло од мадагаскарски ветиверт (Vetiveria zizanoides), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), *цитронелол, *еугенол, *лимонен, *линалул, *бензил бензоат, парфем, гераниол

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Argan
Naked масло за лице
Длабински хидрирачко ја омекнува и смирува сувата и чувствителна кожа

795ден / 20г
Enchanted Eye Cream
Крем за околу очи
Ги измазнува линиите, ги намалува отоците и ја негува тенката кожа под очите

1.195ден / 45г
Skin Drink
Крем за лице
Задоволна, еластична кожа

1.495ден / 45г
Skin's Shangri La
Крем за лице
Хармонична и среќна кожа

2.495ден / 45г
Best Seller
Celestial
Крем за лице
Нежен и лесен ја хидрира и негува сувата и чувствителна кожа

1.395ден / 45г
Best Seller
Full Of Grace
Naked масло за лице - серум
За сува и дехидрирана кожа, смирува омекнува, лесно и брзо се впива

795ден / 20г
Cosmetic Lad
Крем за лице
Смирувачки, андиоксидантен и хидратантен (за и после бричење)

1.295ден / 45г
Imperialis
Крем за лице
Лесна текстура за најдобар ефект

1.295ден / 45г