Ексфолирачка ванила

Mamma Mia

Пилинг за туширање

Mamma Mia

895ден

300 г

Дај им шанса на овие моќни состојки. Освежувачки грејпфрут, прочистувачка розева глина и ексфолирачка хималајска сол кои искомбинирани заедно ќе ви ја направат кожата сјајна преку целиот ден. Збогатено со луксузната ванила и парфем од ружино дрво ќе ja направат вашата кожа да биде мека, нежна и да мириса прекрасно. Како би можеле на одолеете на тоа?


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате:

- Слатки и пудрести мириси

- Vanillary парфемот, Sultana of soap сапунот или Rose Butterfly шумливата купка

- Чувството на мекост и задоволство кога ќе излезете од тушот


Ефекти:

- Грејпфрутот ја чисти, омекнува и тонизира кожата.

- Розевата глина ги абсорбира вишокот на маснотии и нежно прочистува.

- Хималајската сол има големи прочистувачки и ексфолирачки бенефити за вашата кожа.


Како се користи: Земете поголема количина од производот и истријте на влажна кожа а потоа исплакнете со топла вода.Состојки :


морска сол, натриум лаурет сулфат, пире од грејпфрут, натриум кокомпацетат, вода, лушпа од грејпфрут, хималајска сол, масло од бергамот, масло од ружино дрво, апсолут од ванила, титаниум диоксид, млечна киселина, розева глина, лаурил бетаин, синтетички флуорфлогопит, железо оксид, *лимонен, *линалул, парфем, боја 45410

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Best Seller
Orange
Пилинг за туширање
Simply the zest!

895ден / 330г
Limited Edition
Vegan
Walter bunny
Пилинг за туширање
Раскошен чоколаден пилинг

595ден / Парче
Square Tin
Метално квадратно кутивче
Организирајте ја вашата колекција

150ден / Парче
Rub Rub Rub
Пилинг за туширање
Свежо истриено

895ден / 330г
Buffy
Путер со пилинг за туширање
Кој сака затегнати и мазни бутови и задник?!

595ден / 90г
Best Seller
Scrubee
Путер со пилинг за туширање
Запознајте ја вредната пчеличка!

695ден / 100г
Magic Crystals
Пилинг за туширање
Ледена свежина и воздишки од среќа

895ден / 300г