За длабински чиста и хидрирана кожа

Mask of Magnaminty Self-preserved

Маска за лице и тело

Mask of Magnaminty Self-preserved

695ден

125 гр

Волшебна мешавина од магични состојки.. Ви ја престауваме нашата најпродавана маска, без ниту еден конзерванс. Бентонит гелот и каолин глината длабински ќе ја исчистат вашата кожа, мелениот азуки грав и семето од ноќниче ќе ви направат блага екесфолијација, маслото од пеперминт делува антивоспалитено потикнува циркулација и дава пријатно чуство на ладење. Оваа формула содржи многу повеќе мед од обичната, дава богата хидратација што ја прави совршена и за посува кoжа.


Ефекти:

- Големата количина на мед дава луксузна нега на кожата, ако ви е потребна побогата хидратација, тогаш oваа маска би била одличен избор за вас.

-Каолин глината ја абсорбира вишокот на маснотија и длабински ја чисти кожата.

-Маслото од пеперминт ја смирува и разладува кожата.

-Мелениот азуки грав и семето од ноќниче прават блага ексфолијација ги отстрануваат мртвите клетки од кожата а зад себе ја оставаат кожата обновена и блескава.


Како се користи:

Нанесете убав слој од маската на вашата кожа, оставете ја да делува 10 минути, потоа исплакнете ја со млака вода и ќе добиете исчистена и освежена кожа. За дополнителен ефект на вашата кожа можете да го пробате Full of grace серумот за лице кој ја хидрира и штити кожата.Состојки :


мед, каолин, бентонит гел, талк, глицерин, мелен азуки грав, семе од ноќниче, масло од пеперминт, масло од невен, абсолут од вани ла, *лимонене, парфем, хлорофилин

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Mask of Magnaminty
Маска за лице и тело
Освежувачка, темелна зелена магија!

695ден / 125г
Best Seller
Vegetarian
Beauty sleep
Маска за лице и тело
Врвна нега и луксузна хидратација

695ден / 125г
Cup O' Coffee
Маска за лице и тело
Кафе? Ја буди кожата, ексфолира и хидрира

695ден / 150г