Кремаста пена од зелен чај

Matcha roll

Пенлива купка

Matcha roll

450ден

Парче

Одвојте време за себе и капењето со оваа купка нека биде церемонијално. Само искршете ја купката под силен млаз вода и потоа легнете во кадата за омекнувачко релаксирање. Зелениот чај и оризовиот скроб ќе се погрижат да ја омекнат кожата до совршенство, додека аромите од бадем и тонка и даваат на оваа купка сладок мирис. Овој рајски спој ќе ве потсети на свежо подготвен мача чај, кој ќе го подобри вашето расположение.


Како се користи:
Издроби ја под млаз топла вода за меки меурчиња. Некогаш и половина е доволно да направи густа пена, па така оваа купка може да се користи и два пати. 


Начин на чување
Слично како и секој друг чај, се чува на суво место.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, лаурил бетаин, оризов скроб, парфем, масло од кардамом, масло од персиски зелен лимон, абсолут од тонка, есенцијално масло од бадем, абсолут од семе од сусам, зелен чај во прав, титаниум диоксид, *цитрал, кумарин, *еугенол, *лимонен, *линалул, боја 19140:1, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Castle in the clouds
Пенлива купка
Нежна и цветна фантазија

395ден / Парче
Ново
Lemon Crumble
Пенлива купка
Свежи и цитрусни меурчиња

450ден / Парче
Ново
Puppy love
Пенлива купка
Овошен десерт

430ден / Парче
A French Kiss
Пенлива купка
Смирувачка хидратација за сите љубители на лаванда

350ден / Парче
Creamy Candy
Пенлива купка
Бања ли е или слаткара?

295ден / Парче
Last Chance
Crayon
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Забавна и овошна бања

320ден / Парче
Ново
Worry monster
Пенлива купка
Безгрижна виолетова пена

430ден / Парче
Peach Crumble
Пенлива купка
Сочни и хидрирачки меурчиња

395ден / Парче