Сладолед зачинет со пеперминт

Maypole

Сапун

Maypole

330ден

100г

Ако овој сапун имаше пердуви и мирисаше како насликано платно, тогаш ќе предложевме да се користи само за миење на Вашиот омилен сладолед. Некогаш нештата немаат смисла и нема потреба да имаат смисла, како на пример овој сапун за тело со пеперминт во необична форма преплетен со розеви бранови од канадски јаворов сируп. Основата на сапунот е безбедна база од глицерин и сорбитол, па додека танцувате околу Maypole ќе влезете во шарен свет на благо и свежо.


Состојки :


масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), вода (Aqua), глицерин, сорбитол, парфем, канадски јаворов сируп, натриум хлорид, титаниум диоксид, екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), масло од пеперминт (Mentha piperita), натриум стеарат, EDTA, тетранатриум етидронат, натриум хидроксид, боја 17200, боја 14700, боја 45410, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Milky Bar
Сапун за тело
Слатка и млечна кожа

350ден / 120г
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Honey I Washed The Kids
Сапун за тело
Саќе на твојот ден

295ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Sexy Peel
Сапун за тело
Ослободете се од слоевите умор

320ден / 100г
Vegan
Sleepy
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г