Светкаво освежување

Melusine

Шумлива купка

Melusine

395ден

Ако се чувствуваш нервозно стави ја оваа воодушевувачка сирена парфeмирана со Avocado Co - Wash во твојата када и дозволи да ти направи бранови.

Слатката лицеа кубеба и веселото масло од бергамот ги будат сетилата, додека олибанумот ќе направи да лебдите.

На крајот карагенан екстрактот ќе ја хидрира кожата, давајќи и витамини од морето. Гледајте како вашите грижи си одат...


Како се користи : Наполнете ја кадата со топла вода, ставете ја шумливата купка и уживајте во нејзината прекрасна боја и расположувачки цитрусен мирис.


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, крупна морска сол, карагенан екстракт, масло од бергамот, масло од лицеа кубеба, масло од олибанум, вода, титаниум диоксид, екстракт од гарденија, калциум натриум боросаликат, натриум коко сулфат, синтетички флуорфлогопит, железо оксид, дипропилен гликол, амил цинемал, *цитрал, *лимонен, парфем, боја 47005, боја 42053, боја 77491, боја 59040, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Peachy
Шумлива купка
А кој не сака вкусна и сочна праска?!

350ден / Парче
Butterball
Шумлива купка
Кожа за десерт

195ден / Парче
Avobath
Шумлива купка
Суперхрана за кожата

270ден / Парче
Big Blue
Шумлива купка
Нека испловат грижите

285ден / Парче
Twilight
Шумлива купка
Ако се почувствувате дека ви бега сонот...

295ден / 200г
Dragon's Egg
Шумлива купка
Доаѓа зима...

295ден / Парче
Best Seller
Vegan
Groovy Kind Of Love
Шумлива купка
Секс, меурчиња и рокенрол

350ден / Парче
Dirty
Шумлива купка
Опуштање со пеперминт

350ден / Парче