Скапоцен како злато

Michelle, Ma Belle

Сапун за тело

Michelle, Ma Belle

395ден

100г

Гравирано како монолит на Ацтеките, скриено длабоко во џунглата, ова инзвонредно кремастo златно парче открива нов свет на сапун за да го истражите.

Во вдлабнатините има слој на шумлива купка за да почувствувате шумење , слој кои  се топи како песок кој  го крие парчето што недостасува за да ја откриете загатката. Но немој да го истресете  како прашина на стара карта, наместо тоа, уживајте во неговата шумлива, богара и густа пена, додека го користите ќе ја откриете тајната на врежаната патека. Богата ризница на ароми лежи во секое парче; зачинета ванила, путери со прегорен шеќер  и слатки десерти со кафе.  Златната глина се спојува со деловите бела амазонска глина, исполнета со минерали и хранливи материи од паднатите овошја и лисја на дождовната шума, заедно тие ја чистат кожата, нежно ја ексфолираат, оставајќи ја кожата мека и оживеена. Навлегувајќи подлабоко се појавуваат уште многу чуда:  масло од рицинус, какао путер и кокосово масло за кремаста слој што сигурно ќе ја остави кожата мека, нежни и свилена.


Состојки :


вода (Aqua), пропилен гликол, глицерин, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), органско рицинусово масло (Ricinus communis), златна глина; бела глина (каолин), натриум хидроксид, сода бикарбона, парфем, масло од каранфилче (Eugenia caryophyllus), масло од иланг иланг (Cananga odorata), екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), лимонска киселина, вински камен (Potassium bitartrate), густин од компир (Solanum tuberosum), титаниум диоксид, натриум алгинат (алгин), синтетички флуорфлогопит, калциум лактат глутонат, натриум коко сулфат, кокамидопропил бетаин, силика, кајал оксид, *еугенол, *линалул, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Maypole
Сапун
Сладолед зачинет со пеперминт

330ден / 100г
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

320ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Honey I Washed The Kids
Сапун за тело
Саќе на твојот ден

295ден / 100г
Milky Bar
Сапун за тело
Слатка и млечна кожа

350ден / 120г
Vegan
Sleepy
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г