Слатка и млечна кожа

Milky Bar

Сапун за тело

Milky Bar

350ден

120г

Приврзете се со овој свилен, соја млечен сапун. Со слатко бразилско портокалово масло и допир на пачули, овој мек, грижлив сапун ќе ги разоткрие тајната за добра кожа. Деца: разгалете ги вашите родители, подарувај ќи им нежна кожа. Родители: не сте деца, но никогаш не сте премногу стари за да патувате до омилената слаткарница.


Состојки :


вода (Aqua), пропилен гликол, масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), млеко од соја (Glycine soja), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), глицерин, масло од бразилски портокал (Citrus sinensis), масло од пачули (Pogostemon cablin), титаниум диоксид, натриум хлорид, лимонска киселина, натриум хидроксид, сода бикарбона, EDTA, тетранатриум едитронат, синтетички флуорфлогопит, амил цинемал, бензил саликилат, бутилфенил метилпропионал, цитронелол, гераниол, хексил цинемал, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Sexy Peel
Сапун за тело
Ослободете се од слоевите умор

320ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

320ден / 100г
Honey I Washed The Kids
Сапун за тело
Саќе на твојот ден

295ден / 100г
Respect Your Elders
Сапун за тело
Моќна напивка против лоши мириси

330ден / 100г
Rock Star
Сапун за тело
Smells like teen spirit!

295ден / 100г
Maypole
Сапун
Сладолед зачинет со пеперминт

330ден / 100г