Скокотлив пеперминт на вашите усни

Mint Julips

Пилинг за усни

Mint Julips

495ден

25г

Нежен пилинг за уста кој е полн со ментол. Сувите усни стануваат сочни и сјајни со вкус на чоколадо со ментол: пеперминтот затоплува, а слатката ванила се спојува со шеќерните кристали. Одлична подготовка за нанесување кармин.  

Веднаш чим истриеш со овој пилинг, ќе го почувствуваш маслото од пеперминт како нежно ги скокотка усните, а шеќерот нежно полира. 


Состојки :


рицинусов шеќер, органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), екстракт од ванила (Vanilla planifolia), масло од тагета (Tagetes minuta), масло од пеперминт (Mentha piperita), *лимонен, вкус

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Cherry
Пилинг за усни
Слатко кисела цреша

495ден / 25г
Key Lime Pie
Балзам за усни
Парче торта

595ден / 12г
Honey Trap
Балзам за усни
Нектар за усни

595ден / 12г
Best Seller
Bubblegum
Пилинг за усни
Шеќерна волна на усните

495ден / 25г
Vegetarian
Honey
Пилинг за усни
Sugar, ah honey honey

495ден / 20г
Vegan
Rose Lollipop
Балзам за усни
Усни спремни за селфи

595ден / 12г
Lip Service
Балзам за усни
Вашата желба е негова заповед

595ден / 12г