Соништа од аквамарин

Motivation

Туш за очи

Motivation

995ден

Парче

Motivation е нашиот неодолив, металик, аквамарин вегански туш за очи. Запливајте во морските длабочини со овој азурен туш за очи кој ќе ве мотивира да ги остварите вашите соништа. 


Како се користи:

Без разлика дали ќе се одлучите да го нанесете во дебела линија да доминира, или сте љубител на посубтилен и природен изглед, овој 100% вегански туш за очи е тука за вас. Еднаставно е: одвртете го капачето од тушот, искористете ја Wing It четката да земете од избраната нијанса и ослободете ја вашата креативност. Доколку сакате може да го користите и како сенка за очи или во различни форми на и околу капаците. 


Составот е важен:

Нашите тушеви имаат нежна основа од органско масло од јојоба и фер тргуван органски алое вера гел, за да обезбедиме овој пигментиран производ убаво да лизга по вашата кожа без да распукува или да се размачкува. Дополнително се погриживме да биде погоден и за чувствителна кожа, па затоа бидете сигурни дека која боја и да ја изберете ќе лежи лесно и удобно на вашите капаци.Состојки :


фер тргуван органски алое вера гел, вода (Aqua), титаниум диоксид, стирен/акрилати/амониум метакрилат кополимер, стеаринска киселина, органско масло од јојоба, синтетички флуорфлогопит, третаноламин, глицерин, глицерил стеарат SE, ксантан гума, поливинилпиролидон (PVP), бутилен гликол, феноксиетанол, натриум лаурет сулфат, каприлил гликол, C11-15 парет-7, калиум сорбат, тетранатриум ЕДТА кајал оксид, боја 77492, боја 77510, боја 42090:2, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Beit-ed-Dine
Кармин
Најдобрата нијанса за секој ден и за сечив тен.

695ден / Парче
Kigali
Кармин
Сјајно и розево

695ден / Парче
Fighting Animal Testing
Торбичка
Тука и сега

695ден / Парче
Vegan
Lahore
Кармин
Опасно пламена нијанса

695ден / Парче
Vegan
Glow to town
Четка за шминка
Светкај до бескрај

895ден / Парче
Lipstick Case
Пакување за кармин
Подеднакво еко и шик

495ден / 20г
Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче
Vegan
Independent
Туш за очи
Безвременска класика

995ден / Парче