Кожа мека како лебче

Movis

Сапун за лице

Movis

695ден

100г

Овој пченичен сапун за лице, направен со многу љубов и основа на гурмански сапун полн екстра девствено кокосово масло и масло од сончоглед е способен да ја направи најсвилената пена која што сте ја виделе.

Слаткиот мирис и нежно рапавата текстура Ви го доближуваат целокупното чувство на свежо испечен леб, притоа триејќи го лицето и хранејќи ја кожата. 

Многу дарежлив сапун, кој не престанува да подарува... Полн масло од пченични никулци и какао путер да омекнат и збогатат.


Состојки :


вода (Aqua), леб со цело зрно, глицерин, екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), шеќер во гранула, масло од сончоглед (Helianthus Annuus), масло од пченични никулци (Triticum vulgare), натриум хидроксид, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), парфем, пченични трици (Triticum Vulgare), пченични никулци (Triticum Vulgare), масло од хмељ (Humulus Lupulus), лабданум смола (Cistus ladaniferus), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), *бензил алкохол, *бензил бензоат

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Best Seller
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

330ден / 100г
Ново
Ro's Argan
Сапун за тело
Омекнувачка и смирувачка постела од ружи

695ден / 100г
Vegan
Sleepy
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г