Меурчиња од карамела

Mrs Whippy

Пенлива купка

Mrs Whippy

450ден

Парче

Внимавајте: оваа купка е толку слатка што може ќе ви потечат лиги. Со абсолут од тонка и какао и масло од бадем ќе ви приготви вистински десерт во кадата. Само издробете ја оваа купка и дозволете да се распени од притисокот од водата. Дополнително во својот состав има смирувачка, розева каламин глина и детоксирачка ситна морска сол. Така што со оваа купка ќе си посветите вистинска нега на телото и умот.


Дали го препознавте мирисот? Всушност станува збор за истиот мирис како и нашиот регенератор за коса Candy Rain. 


Како се користи:
Издроби ја под млаз топла вода за неодоливо слатки меурчиња. 


Начин на чување:
Пред да ја употребите. чувајте ја оваа купка на ладно и суво место.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, лаурил бетаин, парфем, титаниум диоксид, бучу масла, абсолут од тонка, абсолут од какао, есенцијално масло од бадем, фина морска сол, каламин во прав, пропилен гликол, алфа-изометил ионен, *бензил бензоат, *кумарин еугенол, *лимонен, боја 45410:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Vegan
Matcha roll
Пенлива купка
Кремаста пена од зелен чај

450ден / Парче
Best Seller
Sleepy
Пенлива купка
Мека, сонлива лаванда

450ден / Парче
Last Chance
Nana
Пенлива купка
Бранови слатка пена

450ден / Парче
Limited Edition
Jasmine cream
Пенлива купка
Елегантна и цветна

430ден / Парче
The Comforter
Пенлива купка
Покријте се со меко овошно ќебенце

450ден / Парче
Ново
Lemon Crumble
Пенлива купка
Свежи и цитрусни меурчиња

450ден / Парче
Milky Bath
Пенлива купка за 6-8 употреби
Смирувачко овесно млеко помешано со цитруци

595ден / Парче
Ново
Puppy love
Пенлива купка
Овошен десерт

430ден / Парче