Свежи моркови и сандалово дрво

Muddy carrots

Сапун за тело

Muddy carrots

395ден

100г

Muddy Carrots е сериозно омекнувачки сапун со две клучни текстури. Имаме свежи моркови кои се потопени во жешка вода за да направат инфузија богата со бета каротен, која ќе и даде на кожата здрав сјај. Додека другиот дел е направен од расул кал која длабински ја чисти кожата од нечистотии, оставајќи ја блескава и свежа, а аромата од грејпфрут и сандалово дрво ќе ве придружува во текот на денот.


Состојки :


масло од репка, кокосово масло, пропилен гликол, вода (Aqua), расул кал, свежа инфузија од морков, каолин, парфем, *лимонен, глицерин, масло од сандалово дрво, масло од грејпфрут, масло од гераниум, талк, натриум хлорид, екстракт од гарденија, титаниум диоксид, ЕДТА, тетранатриум едитронат, натриум хидроксид, бензил салицилат, *цитрал, *цитронелол, гераниол, *линалул, боја 15510

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Figs and Leaves
Сапун за тело
Не одолевај на искушението

295ден / 100г
Best Seller
Honey I Washed The Kids
Сапун за тело
Саќе на твојот ден

295ден / 100г
Rhubarb & Custard
Сапун за тело
Слатко, меко, чисто

395ден / 100г
Best Seller
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

330ден / 100г
Lotus Flower
Сапун за тело
Туширање со богата ексфолијација

395ден / 100г
Olive Tree
Сапун за тело
Омекнува, балансира, освежува

695ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

330ден / 100г