Кажете СТОП на опаѓањето на вашата коса!

New

Третман за коса со топло масло

New

595ден

60г


Oвој третман со топло масло е посветен на коренот на вашите желби.

Маслото од јојоба и маслинки ја хидрираат косата, додавајќи сјај и зацврстувајќи го влакното. Освежувачкиот апсолут од рузмарин и коприва балансираат, а пак, маслото од ловор, од лист од цимет и каранфилче ги загреваат и стимулираат фоликулите, поттикнувајќи циркулација и поттикнувајќи раст на коса. Кога ќе му додадете вода, пеперминтот и коприва во прав создаваат инфузија која ги стимулира фоликулите и го намалува интензитетот на нивното опаѓање. 

Ве очекува нов свет на силна и здрава коса!
Состојки :


цетерил алкохол & натриум лаурил сулфат, органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), гуар гума (Guar hydroxypropyltrimonium chloride), натриум лаурил сулфоацетат, фина морска сол, вински камен (Potassium bitartrate), парфем, лимонска киселина, масло од ловор (Pimenta racemosa), масло од лист од цимет (Cinnamomum zeylanicum), масло од каранфилче (Eugenia caryophyllus), абсолут од коприва (Urtica urens), абсолут од рузмарин (Rosmarinus officinalis), листови од коприва (Urtica dioica), листови од пеперминт (Mentha piperita), цимет во прав (Cinnamomum zeylanicum), *бензил бензоат, *цинамал, *еугенол, *лимонен, *линалул, боја 73360

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Marilyn
Третман за коса со топло масло
Русата коса од вашата фантазија е реалност

595ден / 20г
Damaged
Третман за коса со топло масло
Се чувствуваш кршливо?

595ден / Парче
Marilyn
Третман за коса
Сонце во сите руси коси

995ден / 225г
Jasmine and Henna Fluff-Ease
Третман за коса
Скраси се

1.195ден / 220г
Yuge
Третман за коса со топло масло
Добијте го волуменот што долго време го посакувате!

595ден / Парче
Vegetarian
Roots
Третман за скалп
Нема веќе опаѓање на коса!

1.095ден / 225г
Superbalm
Третман за скалп
Инстантно подобрување на скалпот

995ден / 45г
R&B

R&B

Навлажнувач за коса и брада
Смири ја џунглата

995ден / 100г