Совршено мат

People powder

Четка за пудра

People powder

1.995ден

Парче

People powder е врвна алатка што ќе обезбеди вашата шминка да има вистински добра основа.


Начин на користење:

Оваа четка има голема округла основа и форма на купола, што ја прави совршена за нанесување на пудра или бронзер во прав. Меките влакненца ќе го распостранат производот нежно по вашата кожа и ќе придонесат мат и еднаков финиш. Добиена е без насилство врз животни и е целосно веганска.


Од што е изработена:

Нашите четки се 100% без животинско потекло и се направени рачно од нашите експерти. Дел од дршката е изработен од алуминиум, поради неговата леснотија и можност да се рециклира, а останатиот дел е од дрво кое е премачкано со растителен лак.


Како да ја чувате:

Меѓу употреби, чистете ги влакненцата со нежен чистач и топла вода. А потоа оставете ја четката да се суши со влакната надоле, за да избегнете металниот дел да дојде во контакт со вода.  Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Sleepy shower bomb
Kупка за туширање
Време е за спиење, нема зошто да се плашиме

195ден / Парче
Ново
Vegan
Lulea
Кармин
Металик ултра розева

695ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Flamingo egg
Шумлива купка
Слатко и овошно задоволство

350ден / Парче
Ново
Beit-ed-Dine
Кармин
Најдобрата нијанса за секој ден и за сечив тен.

695ден / Парче
Ново
Vegan
Lahore
Кармин
Опасно пламена нијанса

695ден / Парче
Ново
Los Angeles
Кармин
Безвременска црвена

695ден / Парче
Ново
Curl power
Крема за коса
Оформете ги локните со протеинска нега

695ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Eggy Wegg
Шумлива купка
Розева лимонада со минт

350ден / Парче