Принцот на калинките

Prince charming

Гел за туширање

Prince charming

495ден

Многу одамна во земјата на троловите, на денот на вљубените се појавил сапунест спасител кој што сакал туширањето да го направи магично. Овој мазен а сепак силен принц успеал да ги шармира сите со мекоста од бел слез и насмевката од ванила . 

Вие немора да бидете овој шармантен принц, но мора да го споделите туширањетно со некоја вам драга личност.


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакте:

- Свежи сочни калинки.

- Scrub Scrub Scrub пилингот за туширање или сапунот Respect Your Elders.

- Возење по залезот на сонцето и живеење среќно до крајот на животот.Ефекти:

- Свежиот сок од калинки ги стимулира регенерирањето на кожата и има богат мирис.

- Белиот слез и ванилата ќе ве смират и ќе ви ја омекнат кожата и слатко ќе ја намирисаат.

- Киселкастото масло од цитрон го надополнува длабокиот мирис на маслото од сандалово дрво и му дава светлина и топлина на ова кралско височество. Како се користи: Размачкајте го низ целото тело додека сте под туш, за бајковито мека и свежа коажа.


Состојки :


инфузија од бел слез и мешунки ванила (Althaea officinalis; Vanilla planifolia), натриум лаурет сулфат, глицерин, натриум кокоамфоацетат, лаурил бетаин, титаниум диоксид, масло од грејпфрут (Citrus paradisi), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), масло од гераниум (Pelargonium graveolens), свеж сок од калинка (Punica granatum), вода (Aqua), екстракт од карагенен (Chondrus crispus), *цитрал, *цитронелол, *гераниол, *лимонен, *линалул, парфем, боја 17200, боја 16035, боја 14700

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Best Seller
Twilight
Желе за туширање
Слатките соништа доаѓаат!

350ден / 100г
Conga
Желе за туширање
Застани во ред!

350ден / 100г
Oaty Creamy Dreamy
Крем за туширање
Рајот се наоѓа навистина на земјата

895ден / 225г
Best Seller
The Olive Branch
Гел за туширање
Смирете ја кожата

450ден / 100г
American Cream
Гел за туширање
Милк шејк од јагоди и ванила

495ден / 100г
Sleepy
Гел за туширање
Не стравувајте од несоници

495ден / 110г
Ново
Crash
Желе за туширање
Ајде, прослави ги добрите времиња!

350ден / 100г
Honey I washed the kids
Гел за туширање
Дојди ваму, мед мој!

450ден / 100г