Воздигнувачка тиква

Punkin Pumpkin

Шумлива купка

Punkin Pumpkin

320ден

Парче

Ова е нашиот Halloween фаворит и сега имаш одлична шанса да ја гледаш оваа купка како лизга по површината на водата во удобноста на сопствениот дом. Дозволи да ти се отворат нови видици со разведрувачките цитрусни масла.

Најди време за себе и препушти се на ефектите на тиква во прав и миризливото масло од лист од цимет. Светлите бои наговестуваат затоплувачка бања со цитрусен акцент кој ќе направи секој ден да го чувствуваш како посебен. Како се користи: Наполни ја кадата со топла вода и пушти ја купката да танцува по површината. Чим се растопи, тиквата во прав ќе ја омекне и опушти кожата.


Начин на чување: На ладно и суво место за маслата од цимет, портокал и зелен лимон да останат интензивни подолг временски период.Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, тартар крем, масло од лист од цимет, масло од зелен лимон, масло од сладок див портокал, масло од црвена сицилијанска мандарина, тиква во прав, вода (Aqua), натрум коко сулфат, допропилен гликол, кокамидопропил бетаин, *еугенол, хексил цинемал, *лимонен, парфем, боја 47005, боја 15985:1, боја 19140:1, боја 14700, боја 19140, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
I Want a Hippopotamus For Christmas
Шумлива купка
Пријател со мирис на малини

230ден / Парче
Deep Sleep
Шумлива купка
Приспивна песна од лаванда

395ден / 200г
Limited Edition
Lord of Misrule
Шумлива купка
Топол спој од ванила, пачули и бибер

350ден / Парче
Twilight
Шумлива купка
Ако се почувствувате дека ви бега сонот...

295ден / 200г
Vegan
Peachy
Шумлива купка
А кој не сака вкусна и сочна праска?!

350ден / Парче
Melusine
Шумлива купка
Светкаво освежување

395ден /
Limited Edition
Ghostie
Шумлива Купка
Повеќе е слатко отколку страшно

320ден / Парче
Marshmallow World
Шумлива купка
Розова шеќерна приказна

350ден / Парче