Овошен десерт

Puppy love

Пенлива купка

Puppy love

450ден

Парче

Ова мало кученце е полно со масло од црвени сицилијански мандарини и слатко масло од бадем, кои заедно даваат недоливо свежа арома и го подобруваат вашето расположение. Доколку сте љубител на овошни мириси, ведри мисли и шаренило, овој миленик ќе ги исполни вашите желби.


Како се користи:
Издроби ја под млаз топла вода за слатки и сочни меурчиња.


Начин на чување:
Оваа купка се чува на ладно и суво место, додека не ја искористите. 


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, лаурил бетаин, парфем, масло од црвена сицилијанска мандарина, есенцијално масло од бадем, титаниум диоксид, глицерин, вода (Aqua), густин, гума од козинец, DRF алкохол, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, гераниол, лимонен, боја 47005:1, боја 17200, боја 42090, боја 45410:2, боја 45410

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
No. 1 Dad
Пенлива купка
Најсвежиот трофеј за најдобриот татко

450ден / Парче
Rose Jam
Пенлива купка
Пена и рози за незаборавна романтика

395ден / Парче
Brightside
Пенлива купка
Светлост во бањата

495ден / Парче
Milky Bath
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Смирувачко овесно млеко помешано со цитруци

595ден / Парче
Castle in the clouds
Пенлива купка
Нежна и цветна фантазија

395ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Besties
Пенлива купка
Совршено пролетно освежување

450ден / Парче
Ladybird
Пенлива купка
Неповторлива свежина

450ден / Парче
Big bottle of calm
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Ароматерапија со лаванда

695ден / Парче