Овошна, опојна, забавна

Raspberry blower

Пенлива купка

Raspberry blower

495ден

Парче

Комбинацијата од масла од грејпфрут и бергамот ќе донесат свежина, ведрина и радост, додека маслото од бадем ќе даде слатка нишка за оваа купка да мириса на неодоливи овошни плодови. Заборавете на здодевно капење и распенете ја оваа купка во вашата када, за весели розови меурчиња.


Како се користи:

За купишта слатка пена, држете ја купката под силен млаз и шарајте низ водата. Потоа доближете ја до устата и дувајте балончиња. 


Начин на чување:

Додека да ја искористите, чувајте ја оваа розева пенлива купка на ладно и суво место.


Состојки :


сода бикарбона, натриум лаурет сулфат, натрум коко сулфат, тартар крем, лаурил бетаин, парфем, масло од грејпфрут, масло од бергамот, есенцијално масло од бадем, алфа-изометил ионен, *цитрал, *лимонен, *линалул, боја 45410:1, боја 45410, боја 17200

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Puppy love
Пенлива купка
Овошен десерт

430ден / Парче
The Comforter
Пенлива купка
Покријте се со меко овошно ќебенце

450ден / Парче
Peach Crumble
Пенлива купка
Сочни и хидрирачки меурчиња

395ден / Парче
Milky Bath
Пенлива купка за 6-8 употреби
Смирувачко овесно млеко помешано со цитруци

595ден / Парче
Ново
Castle in the clouds
Пенлива купка
Нежна и цветна фантазија

395ден / Парче
Ново
Mrs Whippy
Пенлива купка
Меурчиња од карамела

450ден / Парче
Ново
Mermaid Tail
Пенлива купка
Куп цитрусна пена

450ден / Парче
Brightside
Пенлива купка
Светлост во бањата

450ден / Парче