Моќна напивка против лоши мириси

Respect Your Elders

Сапун за тело

Respect Your Elders

330ден

100г

Дрво од легендите, но и одличен начин да се опише овој магичен сапун со мирис на црна рибизла. Инфузија од бозел, боровинки и масло од олибанум создаваат моќна напивка против лоши мириси.. Respect Your Elders ќе ја остави кожата свиленкасто мека и неодоливо намирисана. Откако ќе се искапете со него, каде и да погледнете ќе може вашиот поглед да го направите приказна...  Па, така ве советуваме да ги оставите приказните за добра ноќ, и да ги живеете бајките како секојдневен ритуал.


Состојки :


масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), глицерин, инфузија од бозел (Sambucus nigra), сорбитол, вода (Aqua), парфем, натриум стеарат, бозел бобинки (Sambucus nigra), натриум хлорид, масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), бучу масла (Barosma betulina), масло од чемпрес (Cupressus sempervirens), масло од олибанум (Boswellia carterii), ЕДТА, тетранатриум едитронат, натриум хидроксид, алфа-изометил ионен, бензил салицилат, *хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, боја 17200, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Milky Bar
Сапун за тело
Слатка и млечна кожа

350ден / 120г
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лебче

695ден / 100г
Vegan
Sleepy
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г
Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

330ден / 100г
Rock Star
Сапун за тело
Smells like teen spirit!

295ден / 100г
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

320ден / 100г