Здрава коса е половина здравје

Retread

Tројно јак регенератор

Retread

995ден

245г


Retread е тројно јак регенератор кој и подарува нов живот на тажната, неуредна и исушена коса. Направен од свежи дињи, авокадо, млеко од соја и јогурт со намера на вашата коса да и ги обезбеди природните витамини и протеини наместо сомнителните синтетички замени. Во случај кога се работа за коса во навистина очајна состојба Retread навистина ќе и го врати здравјето и среќата. Најдобар е во комбинација со Rehab шампонот за коса.


Состојки :


агар агар гел (Gelidium cartilagineum), вода (Aqua), пропилен гликол, цетерил алкохол, млеко од соја (Glycine soja), цетерил алкохол и натриум лаурил сулфат, свежа канталупе диња (Cucumis cantalupensis), органско екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), парфем, органско масло од авокадо (Persea gratissima), јогурт од соја (Glycine soja), ланолин, абсолут од лист од темјанушка (Viola odorata), абсолут од цвет од портокал (Citrus aurantium amara), масло од нероли (Citrus aurantium amara), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), цетримониум хлорид, синтетички мошус, алфа-изометил ионен, *линалул, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (2)

Angela 22/05/2020

Imam farbana i tretirana kosa ovoj regenerator mi pomogna kosata povtorno da mi bide zdrava i sjajna!

Викторија 22/04/2020

Најдоброто нешто што сум го пробала!!!


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Candy rain
Регенератор за коса
Макадамија и бразилски орев за свилена и мека коса

595ден / 100г
Jungle
Пресуван регенератор за коса
Богата хидратација за сува и/или виткана коса, смири ја џунглата.

495ден / 60г
Vegan
Sugar Daddy-O
Цврст регенератор
За сјајни прамени и хидрирана руса и седа коса.

495ден / 45г
Vegan
Big

Big

Пресуван регенератор за коса
За волумен и лесна хидратација

495ден / 60г
American Cream
Регенератор за коса
Мњам!

495ден / 100г
Happy Happy Joy Joy
Регенеративен парфем за коса
Толку е добар што моравме да му го дуплираме името!

750ден / 100г