Есенско попладне со пире од костен

Roasting Chestnuts On An Open Fire

Гел за туширање

Roasting Chestnuts On An Open Fire

495ден

Смири ја кожата изложена на зимски ветрови со овој нахранувачки, слатко зачинет гел за туширање. Нашето овесно млеко го правиме од органски овес од Канада кој ја смирува и најчувствителната кожа, а вистинското пире од костени и доза глицерин смируваат иритации. Зачинските цимет, сладок бадем, приземјувачкото кедрово дрво и жалфија го формираат вкусниот марципански мирис совршен за гушкање. 

Можеби нема да можеш да се гушнеш пред разиграно огниште, но овој гел за туширање ќе те топли цела зима.


Како се користи: Не треба да ти објаснуваме како се користи... Меѓутоа ако навистина се двоумиш, покани некого под туш со тебе за да ти демонстрира. ;)


Состојки :


натриум кокомпацетат, овесно млеко, глицерин, кокамидопропил бетаин, фина морска сол, пропилен гликол, парфем, пире од костен, есенцијално масло од бадем, масло од цимет, масло од жалфија, масло од кедрово дрво, ксантан гума, титаниум диоксид, гуар гума, *цинемал, еугенол, *линалул, боја 15985:1, боја 19140:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Twilight
Желе за туширање
Слатките соништа доаѓаат!

350ден / 100г
American Cream
Гел за туширање
Те избирам тебе!

495ден / 100г
Nana
Гел за туширање
Богато чистење со карамела

450ден / 120г
Rose Jam
Гел за туширање
Подаобар и од постела од рози

495ден / 100г
Deep Sleep
Желе за туширање
Добра ноќ!

350ден / 100г
The Olive Branch
Гел за туширање
Смирете ја кожата

450ден / 100г
Honey I washed the kids
Гел за туширање
Дојди ваму, мед мој!

450ден / 100г
Happy Hippy
Гел за туширање
Освежителен појадок

395ден / 100г