Однесете ги вашите раце во рајот

Salted Coconut

Пилинг за раце

Salted Coconut

495ден

130г

Неверојатно мека, свиленкаста кожа и пилинг секогаш одат заедно. Овој пилинг полн со кремаст кокос и морска сол е совршениот начин да ги одржите вашите дланки во тип-топ форма. Нанесете убава количина на влажни раце и истријте за да ги отстраните сите мртви клетки од кожата или користете го на сува кожа доколку сакате погрубо триење. Морската сол е прекрасен природен ексфолијант полн со обновувачки минерали додека пак кокосовото масло длабински хидрира без да ги направи рацете лепливи.


Состојки :


фина морска сол, глицерин, инфузија од свеж лимон (Citrus limonum), органско свилено тофу, јапонски восок (Rhus succedanea), натриум кокомпацетат, арганово масло (Argania spinosa), купуаку путер (Theobroma grandiflorum), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), парфем, масло од нероли (Citrus Aurantium amara), абсолут од мимоза (Acacia decurrens), хидроксицитронелал, амил цинемал, *линалул, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Helping Hands
Крем за раце
Чудата постојат и за преморените раце

650ден / 100г
Lemony Flutter
Путер за кутикули
Измазни ги најгрубите делови

595ден / 50г
Handy Gurugu
Крем за раце
Олеснување за најработливите раце

650ден / 100г