Сакате цела гајба мандарини?

Satsuma

Сапун за тело

Satsuma

120г 350ден495ден /
Декадентен додаток на секое туширање за време на Новогодишните празници.

Почувствувајте страст за животот со маслото од Бразилски портокал и мандарина. Не се шегуваме!Состојки :


Water (Aqua), Glycerine, Fair Trade Organic Cocoa Butter, Extra Virgin Coconut Oil, Organic Castor Oil, Sodium Hydroxide, *Limonene, Propylene Glycol, Perfume, Brazilian Orange Oil, Tangerine Oil, Bergamot Oil, Peach Kernel Oil, Titanium Dioxide, Citric Acid, Sodium Bicarbonate, *Citral, *Linalool, Colour 45350, Colour 15510, Colour 45410, Colour 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ново
Good Day Sunshine
Сапун за тело
Зрак од сонцето!

495ден /
Ново
Vegan
Sleepy
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / Парче
Respect Your Elders
Сапун за тело
Моќна напивка против лоши мириси

330ден / 100г
Limited Edition
Winter Berry
Сапун за тело
Овошен деликатес!

195ден 430ден

Limited Edition
Baked Alaska
Сапун за тело
Немој да го заборавиш сапунот надвор на дожд

250ден 430ден

Figs and Leaves
Сапун за тело
Не одолевај на искушението

295ден / 100г
Ново
Vegan
Goddess
Сапун за тело
Едноставно божествено

350ден / 95г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Смиреност по невреме

695ден / 100г